Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Community Trust i Ebola Endgame ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po nieudanym zamachu stanu w 2011 r. Wybory parlamentarne zostały kilkakrotnie opóźnione z powodu napięć politycznych, a wybory lokalne zaplanowane na 2014 r. Jeszcze się nie odbyły. Pomimo zdobyczy w zakresie ustanawiania rządów prawa i wzrostu gospodarczego od 2010 roku, dziedzictwo przeszłych nieprawidłowości i przewrotów politycznych utrzymuje się dziś jako Gwinea – nawet w obliczu trwającej epidemii – zmierza w kierunku wyborów prezydenckich w październiku2. Takie złożone okoliczności historyczne podsycają nieufność do formalnych struktur władzy – i wysiłki w odpowiedzi na ebolę. Krążą pogłoski, że Ebola została rozmyślnie propagowana jako gra o głęboko zakorzenione interesy dla kieszonkowego przekazanego na tę akcję. Kiedy ludzie biorący udział w pogrzebie kogoś, kto zmarł na ebolę, nie rozwijają choroby, a nie uważają, że mają szczęście, społeczności uważają to za dowód na to, że Ebola nie jest tym, w co zostały ostrzeżone, aby uwierzyć i może być tylko mistyfikacją.
Dla społeczności o tak głębokiej nieufności i niewielkiej ekspozycji na współczesną medycynę, kulturowe i religijne wierzenia służą jako kamienie milowe. Kiedy więc zespoły reagujące proponują zmianę sposobu pogrzebu – rytuały, które w lokalnych tradycjach mają głębokie implikacje dla duszy – społeczności niechętnie przestrzegają.
Pokonanie tej nieufności jest niezbędne do zakończenia epidemii w Gwinei. W Liberii, Sierra Leone i obszarach Gwinei dotkniętych wcześniej epidemią, apokaliptyczna transmisja – martwe ciała na ulicy, całe wioski prawie wymazane – wstrząsnęły społecznościami, aby uwierzyły w rzeczywistość Eboli i współpracowały z działaniami ratowniczymi. Szoki te wywołały nagłą zmianę, ale jak można zdobyć buy-in bez społeczności, które najpierw cierpią tak intensywnie.
Zaufanie można budować poprzez zasiadanie, społeczności przez społeczność, lokalnych liderów i członków społeczności, wysłuchiwanie ich obaw związanych z empatią i włączanie ich preferencji do wdrażania środków kontrolnych, takich jak zmiany praktyk pogrzebowych. To podejście zadziałało tam, gdzie zostało dobrze wykonane, ale jest czasochłonne i wymaga wykwalifikowanych rozmówców, zwłaszcza ze względu na różnorodność kultur obecnych na obszarach nadal dotkniętych wirusem Ebola. Niedawno uruchomiono falę antropologów, aby przyspieszyć ten proces.
Zaufanie może również zostać wzmocnione przez wzmocnienie ogólnych systemów opieki zdrowotnej. Śmierć i cierpienie z powodu bardziej powszechnych chorób, takich jak malaria i zapalenie płuc, są kontynuowane, nawet gdy zespoły reagujące na ebolę zapewniają społeczności, że są po to, aby chronić swoje zdrowie.3 Wiele społeczności nie dostrzega różnicy między Ebolą a tymi innymi problemami zdrowotnymi, widząc wszystkie jako choroby, na które potrzebują pomocy. Kiedy nie mogą znaleźć opieki nad dzieckiem z chorobą biegunkową, kwestionują szczerość zespołów reagujących, które wydają się chętne, by pomóc im w Eboli.
Chociaż takie podejście wymaga czasu, reakcja może bardziej natychmiast uzyskać poparcie ze strony społeczności poprzez kultywowanie większej wiarygodności i szacunku. W Liberii i Sierra Leone obecność oddziałów amerykańskich lub brytyjskich pomogła odpowiedzieć na ebolę jako autorytet i pilność4. Odpowiedź w Sierra Leone jest nadal prowadzona przez ministerstwo obrony kraju.
[przypisy: eutyroks, zst skwierzyna, przychodnia horbaczewskiego ]

Tags: , ,

No Responses to “Community Trust i Ebola Endgame ad”

 1. Manimal Says:

  czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

 2. Patrycja Says:

  [..] Cytowany fragment: spa w górach[...]

 3. Mr. Lucky Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 4. Springheel Jack Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do badania psychotechniczne[...]

 5. Justyna Says:

  Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

Powiązane tematy z artykułem: eutyroks przychodnia horbaczewskiego zst skwierzyna