Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Community Trust i Ebola Endgame

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Sześcioletnia Fatou została narażona na Ebolę na pogrzebie wuja w Forécariah, dzielnicy wzdłuż granicy Gwinei z Sierra Leone, gdzie około 50% przypadków eboli Gwinei od lutego 2015 r. Miało miejsce1. Cała rodzina Fatou została zarejestrowana jako osoba kontaktowa. monitorowane przez następne 21 dni, podczas których choroba może się rozwijać. Znacznik kontaktowy zaczął robić codzienne wizyty, sprawdzając ich temperaturę i oceniając je pod kątem objawów. Przez pierwsze kilka dni wszystko wydawało się w porządku, ale piątego dnia okazało się, że Fatou ma gorączkę i wymioty.
Wysłano ekipę ratunkową, aby przeprowadzić ją do ośrodka leczniczego Ebola w celu przetestowania, ale babka Fatou gwałtownie odmówiła. Będziesz ją rozcinać na kawałki! Wrzasnęła. Zespół próbował ją uspokoić, ale bezskutecznie. Babka wybiegła na zewnątrz i zadzwoniła do sąsiadów. Pomóż mi! Próbują zabić moją grandbaby! Rój ludzi z sąsiedztwa szybko zbiegał się po domu. Wyczuwając gniew w tłumie, zespół reagujący wycofał się w bezpieczne miejsce.
Słońce już zachodziło, a zespół reagujący postanowił wrócić następnego ranka, choć wiedzieli, że do tego czasu Fatou najprawdopodobniej zostanie ukryty. Jeśli jej objawy wynikały z wirusa Ebola, już wcześniej wyeksponowała wiele osób z sąsiedztwa i pobudziła kolejny łańcuch transmisji.
Następnego dnia wróciła ekipa reagująca, tym razem w towarzystwie żandarmów na wypadek, gdyby okolica ponownie się na nich pojawiła. Zgodnie z oczekiwaniami babka Fatou oświadczyła, że Fatou nie było – udała się do innej wioski. Potem, widząc funkcjonariuszy na zewnątrz, ustąpiła. To musi być poważne, jeśli są tutaj – zauważyła. Wyznała, że Fatou była w środku i zgodziła się, aby ją przetestować, ale tylko wtedy, gdy mogła przyjść.
Dla nas ten incydent ilustruje wyzwanie, jakim jest zdobycie zaufania i znaczenie szacunku, ponieważ ekipy reagujące na ebolę angażują się w społeczności i próbują zakończyć epidemię. W Gwinei nieufność społeczna umożliwia Ebola utrzymywanie się w miejscach, gdzie ludzie nadal ukrywają chorych, prowadzą pogrzeby w tajemnicy i unikają śledzenia kontaktów. W maju sprawy pojawiły się ponownie w miejscach uważanych za wolne od wirusa, a nawet w znanych miejscach, niektóre infekcje pojawiają się z nieznanych łańcuchów transmisyjnych, co sugeruje, że inne przypadki mogą być ukryte.1 Musimy zbudować zaufanie społeczności i zwiększyć ich szacunek do działań w odpowiedzi, jeśli mamy przezwyciężyć te wyzwania i zakończyć epidemię.
Społeczności nie są niechętne do współpracy, ponieważ są zacofane lub niewykształcone. Przeciwnie, nie mają zaufania do wysiłków podejmowanych w odpowiedzi na ebolę, które są całkowicie racjonalne, biorąc pod uwagę ich doświadczenia z ostatnich dziesięcioleci złego i politycznego zamieszania. Po 24 latach dyktatury, naznaczonej niegospodarnością gospodarki, endemiczną korupcją i represjami politycznymi, Gwinea została przejęta przez juntę wojskową w 2008 r. I przeprowadziła demokratyczne wybory tylko po wielkiej przemocy: protest w 2009 r. Zakończył się masakrą ponad 150 osób, oraz kilka miesięcy później przywódca reżimu wojskowego został zastrzelony w próbie zamachu. Alpha Condé, obecny prezydent Gwinei, doszła do władzy podczas polaryzacji wyborów w 2010 roku
[przypisy: zst skwierzyna, sekwestr, iwona stajkowska ]

Tags: , ,

No Responses to “Community Trust i Ebola Endgame”

 1. Wojciech Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: centrum stomatologiczne[...]

 2. Kazimierz Says:

  Prośbę o podanie nazwy ziół

 3. Emilia Says:

  Article marked with the noticed of: izolat białka[...]

 4. Woo Woo Says:

  Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

Powiązane tematy z artykułem: iwona stajkowska sekwestr zst skwierzyna