Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

“Niezbyt głupie prawo” – antykoncepcja i rozbieżności w Stanach Zjednoczonych cd

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Baird, że jeśli prawo do prywatności oznacza cokolwiek, jest to prawo jednostki, małżeństwa lub osoby samotnej, do uwolnienia się od bezpodstawnego ingerencji rządu w sprawy tak fundamentalnie wpływające na osobę, jak decyzja o urodzeniu lub poczęciu dziecka 5. Rok później prawo do prywatności rozszerzono na aborcję w Roe przeciwko Wade. Najwyraźniej utrzymują się moralne i religijne obiekcje wobec aborcji. W ciągu ostatnich 25 lat Trybunał stał się bardziej konserwatywny i zezwolił na pewne ograniczenia w dostępie do aborcji – takie jak zgoda rodziców i okresy oczekiwania – o ile nie stanowią zbędnego obciążenia dla kobiet ubiegających się o aborcję. Wśród najnowszych taktyk w kampanii przeciwko prawom reprodukcyjnym było wydanie w lipcu i sierpniu 2015 r. Przez grupę przeciwwłamaniową o nazwie Centrum Postępu Medycznego, której celem było pokazanie personelowi kliniki Planned Parenthood zajmującej się nielegalną sprzedażą tkanek i narządów płodowych. (W styczniu wielka ława przysięgłych w hrabstwie Harris w Teksasie oskarżyła producentów wideo o oskarżenie o manipulację rządową kartoteką, przestępstwo oraz o wykroczenie związane z zakupem ludzkich narządów.) Chociaż śledztwa prowadzone przez kilka państw nie wykazał żadnych oznak przestępstwa, Kongres kilkakrotnie próbował wyeliminować fundusze federalne dla oblężonej organizacji.
Chociaż ta walka koncentruje się na aborcji, stanowi również zagrożenie dla dostępu antykoncepcyjnego. Planned Parenthood jest największym dostawcą usług antykoncepcyjnych dla kobiet żyjących na poziomie federalnym lub poniżej poziomu ubóstwa. Wyeliminowanie federalnego finansowania zagrozi tym usługom i przywróci ekonomiczną dysproporcję w dostępie do kontroli urodzeń, którą poszukiwali złagodzeni przez skarżących Griswold przeciwko Connecticut.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Historii, Central Connecticut State University, New Britain.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. 381 US 479 (1965).

2. Tone A. Urządzenia i pragnienia: historia środków antykoncepcyjnych w Ameryce. Nowy Jork: Hill and Wang, 2001.

3. Buxton CL. Problemy z kontrolą urodzeń w Connecticut: konieczność medyczna, polityczne tchórzostwo i prawne zwlekanie. Conn Med 1964; 28: 581-584
Medline
4. Curran WJ. Prywatność, kontrola urodzeń i niezwykle głupie prawo . N Engl J Med 1965; 273: 322-323
Full Text Web of Science Medline
5. 405 US 438 (1972).

Zamknij odniesienia
[przypisy: trening obwodowy na mase, elektrostymulacja przeciwwskazania, mezoterapia bezigłowa cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: elektrostymulacja przeciwwskazania mezoterapia bezigłowa cena trening obwodowy na mase