Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Nowe wytyczne dla DTCA – wystarczy, aby wzmocnić pozycję konsumentów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jeśli FDA poważnie myśli o usprawnieniu ujawniania informacji, może wymagać silniejszego podejścia. Ponadto nowe wytyczne nie są szczególnie jasne ani spójne. Na przykład stwierdza, że FDA nie zamierza sprzeciwiać się, jeśli firma nie zawiera każdego konkretnego skutku ubocznego i przeciwwskazań , ale kilka stron później, mówi, że należy uwzględnić następujące informacje:. . . Wszystkie przeciwwskazania. 1 Prawdą jest, że jest to tylko projekt dokumentu, a jaśniejsze wskazówki mogą być dostarczone w ostatecznej wersji. Niestety, FDA często pozwala na przedłużanie dokumentów roboczych przez lata – poprzedni projekt wytycznych dotyczących reklam drukowanych nie został jeszcze sfinalizowany nawet po upływie dekady. Nawet ostateczne dokumenty zawierające wytyczne nie są technicznie wiążące, ale nawet w wersji roboczej mają tendencję do bycia bardzo wpływowymi w branży, która musi codziennie pracować z FDA. Jednakże, gdy wytyczne pozostają w formie projektu wieczystego, zaostrza to niejednoznaczność regulacyjną.
Obawy te są jednak powierzchowne w kontekście szerszych, bardziej fundamentalnych pytań dotyczących ujawniania ryzyka jako mechanizmu regulacyjnego. Z drugiej perspektywy wytyczne stanowią stosunkowo skromną reformę, która zachowuje podstawową strukturę regulacyjną umożliwiającą DTCA, ale wymaga ujawnienia informacji towarzyszących w celu złagodzenia potencjalnych szkód. FDA mogłaby zamiast tego wydać bardzo restrykcyjne wytyczne, być może zarzucając przemysłowi stosowanie nieagresywnych perswazji (pomyślmy, że wanny w polu kwiatów sugerują romans możliwy dzięki lekowi zaburzającemu erekcję), co może podważyć racjonalne podejmowanie decyzji przez pacjentów. 2 (Jak na ironię, kiedy FDA próbowała użyć swoich własnych emocjonalnych apeli w postaci ostrzeżeń o papierosach graficznych, gracze przemysłowi protestowali krzykliwie.) Ale ostatnie orzeczenie Sądu Najwyższego Sądu Najwyższego – przyznające przedsiębiorstwom prawa do wolności wypowiedzi w związku z działalnością komercyjną – prawdopodobnie ograniczałoby takie agresywne podejście. W ostatnich latach FDA starała się unikać procesów sądowych, obawiając się, że Trybunał może zareagować nadmiernie, co jeszcze bardziej ograniczy zakres regulacji.
Trybunał opowiada się raczej za podejściem, zgodnie z którym organy regulacyjne zezwalają spółkom na reklamę, ale wymagają od nich dołączania ujawnień w celu zwiększenia równowagi i ochrony dobra konsumentów. Jednak, jako że uczeni prawni Carl Schneider i Omri Ben-Shahar twierdzili, że jest to narzędzie regulacyjne, obowiązkowe ujawnienie jest podstawową porażką, której nie da się zasadniczo ustalić . 3 Przytaczają przykłady z niezliczonych dziedzin, w których decydenci odruchowo zwrócili się do ujawnienia jako narzędzie regulacyjne – i nie udało się. Poprawa systemu ujawniania informacji, tak jak robi to FDA, okazała się nieskuteczna. Zwłaszcza regulatorzy branży hipotecznej próbowali uprościć swoje ujawnienia nabywcom domów, ale odnieśli niewielki sukces w zmianie zachowań konsumentów lub brokerów, którzy stoją między nimi a kredytodawcami. Ujawnianie informacji nie może zastąpić regulacji samych produktów, aby zapewnić korzyści netto dla tych, którzy je konsumują, i nie mogą zastąpić dobrze wyszkolonych i nieskrępowanych doradców (np. Lekarzy przepisujących leki), gwarantujących, że produkt jest dobrze dopasowany do konsument (np. pacjent).
Jeśli ujawnienie ma zadziałać, jak twierdzili inni, musi być zrobione dobrze, w formacie, który został zaprojektowany tak, aby był użyteczny
[patrz też: sekwestr, przychodnia horbaczewskiego, revimed gdańsk ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowe wytyczne dla DTCA – wystarczy, aby wzmocnić pozycję konsumentów ad”

 1. Piotr Says:

  Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

 2. Slow Trot Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Chirurg[...]

 3. Milena Says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

 4. Dangle Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: laser frakcyjny warszawa[...]

 5. Knuckles Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

 6. Witold Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do probolan[...]

 7. Prometheus Says:

  Niespełna rok temu wykryto u mnie nadciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia horbaczewskiego revimed gdańsk sekwestr