Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Oparta na wartościach opieka nad rakiem ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W innych przypadkach, na przykład w przypadku jednego z schematów leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca, nie było różnicy między NHB, pomimo ogromnych różnic kosztów (9 193 USD w porównaniu z 811 USD). Jak podkreślają autorzy projektu, model jest wstępny, a ASCO poprosiło zainteresowane strony o opinie. Wadą jest to, że model wykorzystuje podobne pomiary kliniczno-korzyści dla wyników, które mają bardzo różną wartość dla pacjenta. Na przykład, poprawione wskaźniki przeżycia znacznie zmniejszają wskaźniki odpowiedzi pod względem korzyści dla pacjenta. Wiele wag umieszczonych na komponentach analizy ryzyka i korzyści jest arbitralnych, a punkty bonusowe uwzględniono w terapii paliatywnej i czasowej. Spośród wielu składników kosztów leków uwzględniono jedynie koszty nabycia i wydatki ponoszone przez pacjentów. Projektanci proponują w kolejnych iteracjach korzystanie z alternatywnych baz danych, nieandomizowanych prób i bardziej solidnych analiz kosztów. Ich zadanie nie będzie łatwe. Aby taki model był przydatny w praktyce zajęciowej, potrzebne będą porównania szerokiego spektrum terapii nowotworowych i wcześniejszych obliczeń NHB o wspólnych schematach. Wiele powszechnie stosowanych schematów nigdy nie było porównywanych w randomizowanych badaniach z wszystkimi pozornie równoważnymi schematami.
Inne grupy onkologiczne przedstawiły alternatywne podejścia. Memorial Sloan Kettering Cancer Center opracowało narzędzie (www.DrugAbacus.org), które analizuje wpływ terapeutyczny, toksyczność i koszty i wykorzystało go do stworzenia analizy kosztów i korzyści dla 54 leków na raka zatwierdzonych przez Food and Drug Administration od 2001 roku. Zgodnie z analizą Sloan Kettering niektóre leki wydają się być odpowiednio wycenione, inne rażąco zawyżone, a inne zaniżone w stosunku do osiągniętych korzyści. Ta analiza, choć ciekawa i przydatna, może mieć niezamierzone konsekwencje: producenci leków mogą rozważyć podniesienie cen leków uznanych za zbyt niskie i pozostawienie pozostałych bez zmian.
National Comprehensive Cancer Network (NCCN) opracował formułę wartości dla pacjentów, która dodaje dowody na przystępność informacji na temat skuteczności, bezpieczeństwa, jakości dowodów i spójności dowodów dla wielu alternatywnych schematów zawartych w jego 66 kompleksowych wytycznych leczenia raka ( www.nccn.org). Informacje są przedstawione w formacie kolumnowym, który porównuje te pięć aspektów każdego schematu za pomocą ułożonych w stos zacienionych bloków reprezentujących wartości od (tylko paliatywne) do 5 (wysoce skuteczne), z ocenami opartymi na analizach przeprowadzonych przez panele ekspertów lekarzy. Zacienione bloki zapewniają wizualne podsumowanie ogólnej korzyści z reżimu, według Roberta Carlsona, dyrektora naczelnego NCCN.
Celem wszystkich tych inicjatyw jest sprostanie wyzwaniu polegającemu na wyhodowaniu kosztów związanych z lekami na raka poprzez dostarczenie analiz kosztów i korzyści w formacie umożliwiającym rozmowę między pacjentem a lekarzem, uwzględniającą koszty. Każda grupa przewiduje wykorzystanie swojego narzędzia w dyskusjach prowadzonych przez indywidualne preferencje pacjenta. Żaden z nich nie zasugerował, że narzędzia te mogą być stosowane w ramach szeroko stosowanego mechanizmu administracyjnego do kontrolowania kosztów leczenia raka lub ich używania, jak również podejrzewam, że nie poprą takiego wniosku.
[przypisy: jar medic jarocin, szron mocznicowy, sekwestr ]

Tags: , ,

No Responses to “Oparta na wartościach opieka nad rakiem ad”

 1. Onion King Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty zębów Kraków[...]

 2. Stacker of Wheat Says:

  nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

 3. Tobiasz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do wątroba[...]

 4. Eryk Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 5. Keystone Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu antyskalant[...]

 6. Jokers Grin Says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

Powiązane tematy z artykułem: jar medic jarocin sekwestr szron mocznicowy