Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Oparta na wartościach opieka nad rakiem

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W czerwcu 2015 r. Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (ASCO) opublikowało proponowane ramy oceny wartości różnych terapii nowotworowych.1 Celem była ocena wybranych schematów leczenia na podstawie ich klinicznej korzyści, toksyczności i kosztów. Pomysły ASCO na temat kosztów były inkubowane przez długi czas: w 2007 r. Organizacja utworzyła grupę zadaniową ds. Kosztów leczenia chorób nowotworowych, chociaż, podobnie jak większość wyspecjalizowanych organizacji medycznych, generalnie milczała w kwestii kosztów. Jednak koszty opieki nad chorobą nowotworową szybko rosną: chociaż stanowią one stosunkowo niewielką część ogólnych wydatków na opiekę zdrowotną w USA, oczekuje się, że wzrośnie z 125 miliardów dolarów w 2010 roku do 158 miliardów w 2020 roku. Koszty leków przeciwnowotworowych wynoszą tylko 5 do 20% całkowitych kosztów opieki nad chorym na raka, w zależności od tego, ile z wielu składników kosztów jest uwzględnionych. Ale średni koszt niektórych nowych leków przeciwnowotworowych wynosi teraz od 10 000 do 30 000 USD miesięcznie, a kombinacje inhibitorów punktów kontrolnych kosztują nawet 100 000 USD miesięcznie. Praktycznie żadna z tych terapii nie działa leczniczo, a niektóre poprawiają jedynie przeżycie wolne od choroby, a nie całkowite przeżycie. Koszty copaymentów, wydatki bieżące i rosnące składki ubezpieczeniowe przekraczają zdolność wielu pacjentów do zapłaty. Zużycie w wysokości 20% na inhibitory punktów kontrolnych może kosztować 60 000 $ pacjenta za pełny cykl leczenia. Wielu pacjentów decyduje się po prostu zrezygnować z leczenia.
Impuls do zwrócenia większej uwagi na koszty przez organizacje lekarzy wynika po części z kampanii Choise Wisely, inicjatywy prowadzonej przez American Board of Internal Medicine Foundation, która polega na zidentyfikowaniu możliwości każdej piątki specjalnej w celu wyeliminowania nadużywania i niewłaściwego wykorzystywania testów i procedur. i podkreślając terapie, które zapewniają niewielką lub żadną korzyść dla pacjenta. ASCO opublikowało dwie takie listy, które dotyczą leczenia bezużytecznego, nadużywania kosztownych i niepotrzebnych badań przesiewowych i monitorowania po leczeniu, a także niewłaściwego stosowania terapii celowanych, wśród innych źródeł odpadów. 2, 3 Ponad 70 organizacji podspecjalizacyjnych włączyło listy Top Five lub uwzględniły w swoich publikacjach wskaźniki kosztów lub wartości.
Instytut Medycyny wyznaczył sześć elementów wartości w opiece nad rakiem: bezpieczeństwo, skuteczność, koncentracja na pacjentach, terminowość, wydajność i sprawiedliwość.4 ASCO wybrało tylko trzy z nich dla swojej struktury – korzyść kliniczna (skuteczność), toksyczność (bezpieczeństwo) oraz koszt (efektywność) – wierząc, że pozostałe trzy, choć ważne, nie dają się łatwo zmierzyć i są rzadko zgłaszane w badaniach klinicznych. ASCO wykorzystało swoje ramy do analizy kosztów leków w kilku nowotworach, w których randomizowane badania porównują nowe terapie ze standardowymi schematami. Przedstawiono dwie wersje zrębu, jedną dla zaawansowanej choroby, a drugą dla terapii adiuwantowej. Analitycy wykorzystali wynik kliniczno-korzyści uzyskany na podstawie porównania całkowitego czasu przeżycia, czasu przeżycia wolnego od progresji lub odsetka odpowiedzi, a także porównawczych toksyczności dwóch schematów w celu zdefiniowania korzyści dla zdrowia netto (NHB). W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku nowszego schematu leczenia trzema lekami w szpiczaku mnogim, NHB uzasadniał znacznie większy miesięczny koszt niż w przypadku poprzedniego standardowego schematu leczenia (7,042 USD vs.
[podobne: jar medic jarocin, szpital kurlandzka, ucisk na worek oponowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Oparta na wartościach opieka nad rakiem”

 1. Alexander Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rehabiliacja[...]

 2. Katarzyna Says:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 3. Kordian Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do spalacze tłuszczu warszawa[...]

 4. Stefan Says:

  u nas w kraju lepsze jagody niz jakies chinskie gowno

 5. Gaja Says:

  [..] Cytowany fragment: spirulina[...]

 6. Michalina Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

Powiązane tematy z artykułem: jar medic jarocin szpital kurlandzka ucisk na worek oponowy