Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Polityka i powszechne ubezpieczenie zdrowotne – Globalny program zdrowotny po 2015 roku ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2018

Oceny oparte na wskaźnikach formalnych, takich jak Globalny Indeks Pokoju, który mierzy spójność społeczną, potwierdzają te spostrzeżenia2. Rzeczywiście, rozszerzenie programów opieki społecznej jest często postrzegane jako propozycja o sumie zerowej: oczekuje się, że jakość opieki medycznej spadnie, lub zasoby budżetowe zostaną ograniczone, gdy poszerzy się zakres opieki zdrowotnej. Chilijscy urzędnicy cytują częstotliwość protestów przeciwko rządzącym reżimowi, a eksperci w Turcji i Meksyku dostrzegają nierówności rasowe, seksualne i społeczno-ekonomiczne, które doprowadziły do powstania frakcyjnych społeczeństw. W Chinach autorytarne polityki są uważane za główną przyczynę słabej solidarności społecznej. Z kolei obserwatorzy w Tajlandii i Indonezji dostrzegają znaczną harmonię społeczną przypisywaną odpowiednio niemal powszechności buddyzmu i islamu w tych krajach; religia jest społecznie jednoczącą siłą, pomimo względnego ubóstwa. Drugi czynnik, wzrost gospodarczy, był obecny we wszystkich sześciu krajach, kiedy przyjęto UHC w początkach do połowy lat 2000. Julio Frenk, minister zdrowia Meksyku podczas wdrażania Seguro Popular, powiedział nam, jak silne zdrowie finansowe nie tylko pozwoliło rządowi na sfinansowanie ekspansji społecznej, ale także zaostrzyło zarzuty ze strony członków ministerstwa finansów, którzy faworyzowali większe oszczędności.
Trzecia zmienna, dekret legislacyjny, ma uchwycić względną łatwość zagwarantowania, że agendę polityczną obecnej partii lub reżimu stanie się prawem. Ta zmienna zależy od funkcjonalności i władzy prawodawcy w danym kraju. W Tajlandii, na przykład, rządy wykonawcze i legislacyjne niezachwianie wspierają istniejące systemy UHC, pomimo sprzecznego z innymi politycznego klimatu. Większość innych krajów może spotkać się z nieporozumieniami w zakresie wdrażania, ale bez ciągłych wysiłków na rzecz uchylenia zasad UHC. W Chinach i Turcji brak opozycji można przypisać systemom politycznym, które niweczą wszelką opozycję. W Meksyku i Indonezji wysiłki reformy służby zdrowia zostały zainicjowane przez popularnych prezydentów, takich jak Vicente Fox i Joko Widodo. Chociaż Fox nie prowadził ekspansji państwa opiekuńczego niemal w takim stopniu, w jakim robił to Widodo, jego nominowani pchali agresywnie UHC do przodu na początku lat 2000, a Seguro Popular prawdopodobnie stała się jego najtrwalszą spuścizną. Populizm ma silny apel w rozwijających się gospodarkach demokratycznych, a wspieranie ekspansji polityki społecznej, takiej jak UHC, jest sprawdzoną strategią wyborczą.
Ostatnie dwie zmienne mogą być najbardziej podatne na zmiany w czasie. Niepewność społeczna odnosi się do konsensusu, że urzędujący reżim nie jest właściwy do świadczenia usług rządowych, takich jak opieka zdrowotna lub pomoc społeczna. W wywiadzie, Rifat Atun z Harvardu, ekspert od drogi Turcji do UHC, opisał, w jaki sposób dekada dysfunkcyjnych rządów i społeczne oburzenie po trzęsieniu ziemi w Marmara w 1999 r. Przyspieszyła wybór populisty, Recepa Tayyipa Erdo.ana, który promował UHC jako centralne obietnice wyborcze . W Meksyku Frenk pomógł kultywować publiczne oburzenie w wiejskich prowincjach, zwracając uwagę na nierówności meksykańskiego systemu opieki zdrowotnej. W Chinach, według Harvarda Williama Hsiao, obawy przed oddolną rewolucją przyczyniły się do decyzji Partii Komunistycznej o rozszerzeniu państwa opiekuńczego.
Wreszcie pięć z sześciu krajów miało przywódcę transformacyjnego, który został wybrany populistycznym mandatem; tylko w Chinach brakowało takiego lidera
[podobne: implanty ortodontyczne, mezoterapia bezigłowa cena, szron mocznicowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: implanty ortodontyczne mezoterapia bezigłowa cena szron mocznicowy