Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Próba masowej izoniazydowej profilaktyki w zwalczaniu gruźlicy AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Intensyfikacja kontroli pyłu w celu zminimalizowania krzemicy jest krytyczna, ale mało prawdopodobne, aby miała krótkotrwały wpływ na wskaźnik zgonu z powodu gruźlicy. Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, nie byliśmy w stanie określić częstości występowania HIV, co naraziło naszą zdolność przystosowania się do skutków zakażenia wirusem HIV. Po drugie, stosunkowo niewielka liczba klastrów ograniczała siłę badania; jednak konsekwentny brak efektów w różnych wynikach (częstość występowania i częstości występowania gruźlicy, śmiertelność i tendencje w zakresie zgłaszania przypadków) silnie sugeruje, że zaobserwowany brak efektu na poziomie populacji nie był spowodowany przypadkiem. Po trzecie, rutynowe programy kontroli gruźlicy różniły się w zależności od firmy wydobywczej (np. W częstotliwości aktywnego rozpoznawania spraw); jednak klastry interwencyjne i kontrolne zostały zrównoważone w zależności od firmy, aby zminimalizować obciążenie. Wreszcie istniały ograniczenia w odniesieniu do analizy efektu bezpośredniego, które opisano w sekcji S12 w dodatku uzupełniającym.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że 9-miesięczny kurs obejmujący całą społeczność profilaktyczną terapię izoniazydową nie poprawił kontroli gruźlicy w południowoafrykańskich kopalniach złota. Prawdopodobnie najlepsza możliwa do zrealizowania interwencja nie zmieniła znacząco wyniku, biorąc pod uwagę, że najlepiej funkcjonujący klaster cechował się doskonałą absorpcją i utrzymaniem, ale interwencja miała jednak skromny i krótkotrwały efekt. Przyczyny obejmują zwiększoną podatność na gruźlicę z powodu zakażenia HIV i krzemicy, a także ciągłe przenoszenie gruźlicy. Należy rozszerzyć kontrolę zakażeń gruźlicy i strategie zwalczania HIV oraz narażenia na pył krzemionkowy. Potrzebne są systemy, które minimalizują czas od pozytywnego wyniku mikrobiologicznego do leczenia gruźlicy. Należy rozważyć kontynuację leczenia profilaktycznego izoniazydem u osób z najwyższym ryzykiem gruźlicy (tj. U osób zakażonych wirusem HIV lub krzemicy) oraz strategie maksymalizacji retencji.21,28-30 Modelowanie matematyczne może pomóc w identyfikacji kombinacji strategii, które są bardziej podatne na kontrolę gruźlica w kopalniach złota.
[przypisy: elektrostymulacja przeciwwskazania, leczenie z nałogu krzyżówka, duszność krtaniowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: duszność krtaniowa elektrostymulacja przeciwwskazania leczenie z nałogu krzyżówka