Korekcja wzroku
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Skurcze dodatkowe bezskuteczne, pojawiajace sie z pewna regularnoscia, wioda do powstania tetna przerywanego (pulsus intermittens extrasystolicus)

Posted in Uncategorized  by admin
July 19th, 2016

Skurcze dodatkowe bezskuteczne, pojawiające się z pewną regularnością, wiodą do powstania tętna przerywanego (pulsus intermittens extrasystolicus). Jeżeli skurcz bezskuteczny następuje stale po skurczu prawidłowym, powstaje tętno rzadkie (bradysphygmia extrasystolica), 2-3 razy, słowem kilkakrotnie rzadsze niż częstość skurczów serca, z których część nie wywołuje fali tętna. Gdy liczba następujących po sobie dodatkowych skurczów komorowych jest duża, powstaje tętno przypominające niemiarowość zupełną (pulsus irregularis perpetuus s. arrhythmia completa), Elektrokardiogram oraz flebogram dowodzą w tych przypadkach zupełnie miarowej pracy przedsionków. Rozpoznanie. Miejsce powstania skurczu dodatkowego rozpoznaje się na krzywych tętna (sfigmogramach), uzupełnionych krzywymi czasu (chronogramem), na podstawie długości przerwy wyrównawczej, to jest długości okresu upływającego od skurczu dodatkowego do następnego skurczu. Nieskrócony okres przerwy wyrównawczej dowodzi, że skurcz dodatkowy jest pochodzenia komorowego, natomiast przerwa skrócona przemawia za pochodzeniem przedsionkowym. [podobne: gabinet podologiczny, laryngolog wrocław, stabilizator na kolano ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)