Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Skurcze dodatkowe bezskuteczne, pojawiajace sie z pewna regularnoscia, wioda do powstania tetna przerywanego (pulsus intermittens extrasystolicus)

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2019

Skurcze dodatkowe bezskuteczne, pojawiające się z pewną regularnością, wiodą do powstania tętna przerywanego (pulsus intermittens extrasystolicus). Jeżeli skurcz bezskuteczny następuje stale po skurczu prawidłowym, powstaje tętno rzadkie (bradysphygmia extrasystolica), 2-3 razy, słowem kilkakrotnie rzadsze niż częstość skurczów serca, z których część nie wywołuje fali tętna. Gdy liczba następujących po sobie dodatkowych skurczów komorowych jest duża, powstaje tętno przypominające niemiarowość zupełną (pulsus irregularis perpetuus s. arrhythmia completa), Elektrokardiogram oraz flebogram dowodzą w tych przypadkach zupełnie miarowej pracy przedsionków. Rozpoznanie. Miejsce powstania skurczu dodatkowego rozpoznaje się na krzywych tętna (sfigmogramach), uzupełnionych krzywymi czasu (chronogramem), na podstawie długości przerwy wyrównawczej, to jest długości okresu upływającego od skurczu dodatkowego do następnego skurczu. Nieskrócony okres przerwy wyrównawczej dowodzi, że skurcz dodatkowy jest pochodzenia komorowego, natomiast przerwa skrócona przemawia za pochodzeniem przedsionkowym. [podobne: mcv podwyższone, ucisk na worek oponowy, medicover graniczna ]

Tags: , ,

No Responses to “Skurcze dodatkowe bezskuteczne, pojawiajace sie z pewna regularnoscia, wioda do powstania tetna przerywanego (pulsus intermittens extrasystolicus)”

 1. Lidia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: soczewki[...]

 2. Emma Says:

  mam nadczynnosc czy moge stosowac antykoncepcje ?

 3. Tobiasz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zdrowie[...]

 4. Bowie Says:

  Wątrobę należy trenować, jak każdy inny narząd.

Powiązane tematy z artykułem: mcv podwyższone medicover graniczna ucisk na worek oponowy