Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Terapia wewnątrznaczyniowa po dożylnym t-PA versus t-PA Alone for Stroke AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

W tej próbie zaobserwowaliśmy częściową lub całkowitą reperfuzję w 81% zgryzu M1, w porównaniu ze zgłoszoną szybkością 40% rekanalizacji w przypadku okluzji M1 mierzoną za pomocą przezczaszkowej ultrasonografii Dopplerowskiej i angiografii rezonansu magnetycznego 2 do 3 godzin po leczeniu dożylnym. Sam t-PA.7,29,30 Tak więc, chociaż podejście wewnątrznaczyniowe zapewnia szacunkowy wzrost o 40 punktów procentowych w rewaskularyzacji po zabiegu, w porównaniu z samym dożylnym t-PA, nie zaobserwowaliśmy żadnych istotnych korzyści klinicznych z leczenia wewnątrznaczyniowego po dożylnym t-PA. Testy IMS I i II pojedynczej grupy oraz badanie RECANALISE wskazują, że związek między reperfuzją a wynikiem jest szybko osłabiony wraz ze wzrostem czasu od wystąpienia objawów do reperfuzji; w badaniach IMS I i II 30-minutowe opóźnienie wiązało się z 10% spadkiem prawdopodobieństwa niezależności funkcjonalnej (zdefiniowanym jako zmodyfikowany wynik Rankina 0, lub 2) .31,32 Mimo silnego nacisku na szybkie leczenie, czas do wewnątrznaczyniowego leczenia w badaniu IMS III był o 32 minuty dłuższy niż w badaniu IMS I, które było mniejszym, drugim etapem, jednogrupowym badaniem przeprowadzonym w 17 ośrodkach. Może to być jeden ważny powód braku korzyści klinicznych, pomimo znalezienia znacznie lepszej rewaskularyzacji za pomocą terapii wewnątrznaczyniowej niż w przypadku dożylnego t-PA.
Dwa ostatnie badania II fazy, w których porównano pobieracze stentu z pobieraczem Merci, wykazały wyraźny i znaczny wzrost reperfuzji na korzyść retrakcji stentów.33,34 Stent retrievery były stosowane tylko u niewielkiej liczby pacjentów w badaniu IMS III przed badaniem. zatrzymany z powodu marności. Stąd jednym ograniczeniem naszej próby jest to, że nie porównywała skuteczności nowych terapii z zastosowaniem stentu z samą dawką dożylną t-PA. Jednak nasze badanie podkreśla odkrycie, że poprawa reperfuzji nie jest gwarancją skuteczności klinicznej. Skuteczność tych nowych urządzeń w porównaniu z samym podawaniem dożylnym t-PA należy wykazać.
Badanie IMS III i inne niedawne próby terapii wewnątrznaczyniowej w ostrym udarze niedokrwiennym stanowią obietnicę i ograniczenia terapii wewnątrznaczyniowej. Zastosowanie randomizacji w trwających i przyszłych próbach udarowych, a nie leczenie kwalifikujących się pacjentów z terapią wewnątrznaczyniową poza jakimkolwiek badaniem oraz ograniczenie do minimum czasu leczenia będą kluczowe dla oceny potencjalnych korzyści terapii endowaskularnej w przypadku ostrego udaru niedokrwiennego.
[przypisy: duszność krtaniowa, rzadka choroba genetyczna, jąkanie kloniczne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: duszność krtaniowa jąkanie kloniczne rzadka choroba genetyczna