Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zapobieganie i leczenie narkomanii – Century of Federal Drug Control ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 1888 r. 14,5% zaleceń wypełnionych w drogeriach w Bostonie zawierało opiaty. W 1908 r. Porównywalna wartość dla Kalifornii wynosiła 3,6%. Dziesięć lat później, śledczy z Pensylwanii odkryli, że jedna trzecia lekarzy stanu napisała 90% recept na opiaty. Większość z nich była starszymi praktykami przeszkolonymi przed zagrożeniem związanym z narkotykami. Ustawa Harrisona zamknęła drzwi stodoły po powrocie konia. Pokolenie przed jego przejściem, postępowi lekarze i farmaceuci zdołali opanować pierwszą poważną amerykańską epidemię jatrogennego uzależnienia od opiatów. Udało im się dzięki prewencji pierwotnej, tworząc mniej nowych uzależnionych, ponieważ istniejący uzależnieni zaczęli rzucać lub zmarli ze starości, chorób przewlekłych lub przedawkowania. Spadek rozpowszechnienia miał demograficzny wiatr końcowy, przynajmniej dla osób uzależnionych od narkotyków, które były starsze i bardziej chore od coraz bardziej rzucających się w oczy młodych użytkowników przyjemności .
Dziś zawód ten staje wobec jeszcze bardziej powszechnej epidemii jatrogennego uzależnienia od opioidów, obecnie preferowanego terminu, który uznaje rolę syntetycznych i półsyntetycznych opioidowych środków przeciwbólowych przepisywanych na receptę, które są wykorzystywane przy rozpalaniu i podtrzymywaniu kryzysu. Pod pewnymi względami obecna sytuacja jest jeszcze bardziej zniechęcająca, zważywszy na moc opioidów na receptę, bardziej zróżnicowaną demografię uzależnionych pacjentów oraz powszechną dostępność tanich niedprecyzowanych alternatyw, takich jak heroina wzbogacona fentanylem.
Jednak historia daje podstawy do optymizmu, o ile wcześniejsze ruchy samokształcenia i samoregulacji wymiernie spowolniły epidemię uzależnień, która była również napędzana przez medyczną innowację, podskórne podawanie alkaloidalnych narkotyków. W 1910 r. Spadek konsumpcji był wystarczająco wyraźny, że doktor Hamilton Wright, główny architekt i adwokat ustawy Harrison Act, musiał uciekać się do statystycznego zaciemniania, aby poprzeć wcześniejsze projekty jego ustawy. Wright wreszcie dostał swoje ustawodawstwo, ale zasadniczo potwierdził zmiany, które były w toku na długo przed jego przejściem. 3.4
Agenci federalni niszczą narkotyki, 1920. Federalne środki odurzające były pierwotnie częścią Internal Revenue Service. Ponieważ ustawa Harrisona była ustawą o przychodach, jej egzekucja należała do Departamentu Skarbu, który ścigał niezarejestrowanych dystrybutorów, a także zarejestrowanych lekarzy, którzy otwarcie utrzymywali uzależnionych.
Do tego stopnia, że Amerykanie pamiętają Harrison Act, przypominają to raczej jako prawo zakazujące niż zbędny środek regulacyjny. Wrażenie to wyrosło z dwóch zasadniczych luk: przepisy nie wspomniały ani o uzależnieniu, ani o legalności zaopatrywania uzależnionych w narkotyki w celu stopniowego wycofywania lub nieokreślonego utrzymywania ich przyzwyczajenia. Urzędnicy Departamentu Skarbu, którzy zarządzali prawem (patrz zdjęcie), przyjęli jednak agresywną postawę antymonitoringową, którą Sąd Najwyższy początkowo odrzucił, a następnie w niewielkim stopniu utrzymał w mocy w 1919 r. Większość lekarzy, w tym redaktorów dziennikarzy, nie miała współczucia dla lekarzy, którzy zawarli interesy dostarczania uzależnionych. Jednak nękanie i ściganie przez władze federalne lekarzy uznanych za zbyt liberalne za pomocą tabletek na receptę, wraz z szalowaniem klinik narkotykowych (krótkotrwałe miejskie alternatywy dla utrzymania lekarzy), pobudziło czarny rynek i wywołało długą debatę nad prawną i medyczną prawidłowością utrzymania .
Pojawienie się leczenia metadonem pod koniec lat 60. i na początku lat 70. oraz jego walidacja w podwójnie ślepych próbach zdawały się rozstrzygać debatę na korzyść uzależnienia od dawno działających agonistów opioidowych.
[przypisy: mcv podwyższone, sekwestr, szpital spartańska ]

Tags: , ,

No Responses to “Zapobieganie i leczenie narkomanii – Century of Federal Drug Control ad”

 1. Leonard Says:

  Article marked with the noticed of: potykacze[...]

 2. K-9 Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

 3. Hog Butcher Says:

  Article marked with the noticed of: koktalje białkowe[...]

 4. Mad Rascal Says:

  Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

Powiązane tematy z artykułem: mcv podwyższone sekwestr szpital spartańska