Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zastawienie w celu wyeliminowania operacji o małej objętości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dniu 18 maja 2015 r. Przywódcy trzech systemów szpitalnych – Dartmouth-Hitchcock Medical Center, szpitala i systemu opieki zdrowotnej Johns Hopkins oraz University of Michigan Health System – publicznie ogłosili kampanię Take the Volume Pledge , aby zapobiec pewnym zabiegom chirurgicznym od wykonywane przez chirurgów, którzy wykonują stosunkowo niewielu pacjentów lub w ich szpitalach, gdzie wykonywanych jest stosunkowo niewiele takich zabiegów. The Pledge, promowany przez długoletnich zwolenników poprawy jakości, takich jak John Birkmeyer i Peter Pronovost, rzuca wyzwanie innym dużym systemom opieki zdrowotnej, by przyłączyli się do nich, ograniczając skuteczność 10 operacji chirurgicznych – w tym operacji żołądkowo-jelitowych, sercowo-naczyniowych i wymiany stawów – do szpitali i chirurgów, którzy wykonują więcej niż minimalną liczbę. Roczne wartości progowe wahają się od 10 na szpital i 5 na chirurga w przypadku stentowania tętnic szyjnych do 50 na szpital i 25 na chirurga do wymiany stawu biodrowego i kolanowego. Reakcja chirurgów na Przysięgę, która była szeroko promowana w raporcie US News & World Report w ramach rankingu Najlepszych Szpitali dla Powszechnej Opieki Medycznej, była przewidywalnie wroga – i zupełnie nieproporcjonalna do skromnych ambicji Plemienia. Spośród wszystkich możliwych podejść do ograniczenia opieki chirurgicznej do szpitali o dużej skali, być może najmniej kontrowersyjna powinna być decyzja dużej metropolitalnej sieci szpitali akademickich, że jej najbardziej złożona operacja planowa powinna być wykonywana przez dostawców i szpitale, które w większości wykorzystują dana procedura. (The Pledge milczy na temat wykonywania złożonych operacji w niezależnych małych i wiejskich szpitalach). Jeśli w tym kontekście nie da się przeprowadzić dystrybucji opartej na objętości, to prawdopodobnie nic takiego się nie wydarzy.
Zwolennicy Plemienia przypuszczalnie obliczyli, że rozpoczęcie od tak łatwo osiągalnej polityki może być cienkim końcem klina dla szerszych wysiłków zmierzających do centralizacji złożonych operacji. Niemniej jednak, rada dyskusyjna American College of Surgeons szybko wypełniła się dziesiątkami wpisów, prawie najeżonych ideą organizacji zewnętrznych nakładających standardy ilościowe na chirurgię, argumentując zamiast tego na standardach opartych na jakości i przyjmując szczególnie obrazę na obrazie niskiego poziomu. Chirurdzy wolowi jako hobbystom, którzy są motywowani przez zawodową autonomię i dumę z kontynuowania rzadkich procedur pomimo konsekwencji klinicznych i ekonomicznych.
Dla każdego, kto zastanawia się, dlaczego wciąż rozmawiamy o objętości chirurgicznej 36 lat po tym, jak Harold Luft wskazał na związek między wyższą objętością chirurgiczną a niższą śmiertelnością pooperacyjną, 2 i dlaczego nawet ograniczone inicjatywy, takie jak Przysięga, wywołują takie kontrowersje, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób dostałem się tutaj i co to oznacza dla perspektyw poprawy jakości w chirurgii.
Minimalne standardy ilościowe dla szpitali i chirurgów w ramach wolumenu Zobowiązania. Operacje chirurgiczne oznaczają liczbę zszytych procedur .
Nie ma wątpliwości, że wyniki planowej operacji – mierzone śmiertelnością pooperacyjną, powikłaniami lub szeroką gamą innych środków – są lepsze, gdy operację wykonuje chirurg lub szpital o dużej objętości zabiegu
[hasła pokrewne: szpital kurlandzka, jar medic jarocin, dermed lodz ]

Tags: , ,

No Responses to “Zastawienie w celu wyeliminowania operacji o małej objętości”

 1. Urszula Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

 2. Trip Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odtrucie po alkoholu[...]

 3. Marta Says:

  siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych

 4. New Cycle Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wkładki do butów[...]

 5. Norbert Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 6. Dominik Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psi dermatolog warszawa[...]

 7. Julian Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

Powiązane tematy z artykułem: dermed lodz jar medic jarocin szpital kurlandzka