Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zastawienie w celu wyeliminowania operacji o małej objętości

Posted in Uncategorized  by admin
December 5th, 2018

W dniu 18 maja 2015 r. Przywódcy trzech systemów szpitalnych – Dartmouth-Hitchcock Medical Center, szpitala i systemu opieki zdrowotnej Johns Hopkins oraz University of Michigan Health System – publicznie ogłosili kampanię Take the Volume Pledge , aby zapobiec pewnym zabiegom chirurgicznym od wykonywane przez chirurgów, którzy wykonują stosunkowo niewielu pacjentów lub w ich szpitalach, gdzie wykonywanych jest stosunkowo niewiele takich zabiegów. The Pledge, promowany przez długoletnich zwolenników poprawy jakości, takich jak John Birkmeyer i Peter Pronovost, rzuca wyzwanie innym dużym systemom opieki zdrowotnej, by przyłączyli się do nich, ograniczając skuteczność 10 operacji chirurgicznych – w tym operacji żołądkowo-jelitowych, sercowo-naczyniowych i wymiany stawów – do szpitali i chirurgów, którzy wykonują więcej niż minimalną liczbę. Roczne wartości progowe wahają się od 10 na szpital i 5 na chirurga w przypadku stentowania tętnic szyjnych do 50 na szpital i 25 na chirurga do wymiany stawu biodrowego i kolanowego. Reakcja chirurgów na Przysięgę, która była szeroko promowana w raporcie US News & World Report w ramach rankingu Najlepszych Szpitali dla Powszechnej Opieki Medycznej, była przewidywalnie wroga – i zupełnie nieproporcjonalna do skromnych ambicji Plemienia. Spośród wszystkich możliwych podejść do ograniczenia opieki chirurgicznej do szpitali o dużej skali, być może najmniej kontrowersyjna powinna być decyzja dużej metropolitalnej sieci szpitali akademickich, że jej najbardziej złożona operacja planowa powinna być wykonywana przez dostawców i szpitale, które w większości wykorzystują dana procedura. (The Pledge milczy na temat wykonywania złożonych operacji w niezależnych małych i wiejskich szpitalach). Jeśli w tym kontekście nie da się przeprowadzić dystrybucji opartej na objętości, to prawdopodobnie nic takiego się nie wydarzy.
Zwolennicy Plemienia przypuszczalnie obliczyli, że rozpoczęcie od tak łatwo osiągalnej polityki może być cienkim końcem klina dla szerszych wysiłków zmierzających do centralizacji złożonych operacji. Niemniej jednak, rada dyskusyjna American College of Surgeons szybko wypełniła się dziesiątkami wpisów, prawie najeżonych ideą organizacji zewnętrznych nakładających standardy ilościowe na chirurgię, argumentując zamiast tego na standardach opartych na jakości i przyjmując szczególnie obrazę na obrazie niskiego poziomu. Chirurdzy wolowi jako hobbystom, którzy są motywowani przez zawodową autonomię i dumę z kontynuowania rzadkich procedur pomimo konsekwencji klinicznych i ekonomicznych.
Dla każdego, kto zastanawia się, dlaczego wciąż rozmawiamy o objętości chirurgicznej 36 lat po tym, jak Harold Luft wskazał na związek między wyższą objętością chirurgiczną a niższą śmiertelnością pooperacyjną, 2 i dlaczego nawet ograniczone inicjatywy, takie jak Przysięga, wywołują takie kontrowersje, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób dostałem się tutaj i co to oznacza dla perspektyw poprawy jakości w chirurgii.
Minimalne standardy ilościowe dla szpitali i chirurgów w ramach wolumenu Zobowiązania. Operacje chirurgiczne oznaczają liczbę zszytych procedur .
Nie ma wątpliwości, że wyniki planowej operacji – mierzone śmiertelnością pooperacyjną, powikłaniami lub szeroką gamą innych środków – są lepsze, gdy operację wykonuje chirurg lub szpital o dużej objętości zabiegu
[hasła pokrewne: badanie żywej kropli krwi wrocław, cukier waniliowy a wanilinowy, bliznowiec po operacji ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie żywej kropli krwi wrocław bliznowiec po operacji cukier waniliowy a wanilinowy