Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zmiana polityki szczepień – koniec zwolnień osobistych w Kalifornii cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

SB 277 nie zmienia tej sytuacji. Ponowne powierzanie odpowiedzialności za egzekwowanie przepisów w szkołach i przedszkolach pozwala na łatwe uzyskanie informacji o szczepieniach wraz z innymi formalnościami wymaganymi przy wejściu do szkoły. Jednak zmuszanie administratorów szkół i dyrektorów szkół dziennych do działania wbrew interesom edukacyjnym ich podopiecznych i przekształcanie opartych na zaufaniu relacji z rodzicami w wrogie, to zła polityka. Uważamy, że prawo stanowe powinno zamiast tego nakazać departamentom zdrowia odpowiedzialnym za egzekwowanie mandatu na szczepienie. Kiedy dzieci mogą zapisywać się z niepełnymi szczepieniami, szkoły i przedszkola mogą powiadomić wydział zdrowia, który może przeprowadzić niezbędne działania następcze.
Kolejna kwestia związana z egzekwowaniem prawa dotyczy tego, czy grupa chętnych usługodawców wystąpi, aby służyć wspólnocie anty-szczepieniowej, zapewniając zwolnienia medyczne . Przeciwnicy szczepień są dobrze połączeni, a nawet jeśli niewielka liczba lekarzy zaczyna szeroko interpretować kryteria zwolnień lekarskich, cele ustawy mogą zostać podważone.
Wreszcie, okaże się, jak wielu rodziców zareaguje na naukę w domu, wybierając opiekunki ponad opiekę dzienną lub wychodząc z państwa, aby uniknąć niechcianych szczepień. Decyzje związane z nauczaniem w domu nie pomogłyby jednemu celowi SB 277 – utrzymaniu szkół i ośrodków opieki dziennej bezpiecznymi dla dzieci zbyt młodych lub słabych pod względem medycznym, aby mogły zostać w pełni zaszczepione. Takie wybory mogą jednak podcinać cel, jakim jest ochrona odporności populacji stada.
Zwycięstwo ustawodawcze w Kalifornii może ośmieszyć inne państwa, aby wyeliminować zwolnienia filozoficzne i religijne lub zwiększyć bariery w ich uzyskaniu. Osiemnaście stanów zezwala na oba rodzaje zwolnień, a wiele przepisów wprowadzono w celu zacieśnienia wymogów. Chociaż polityka w Kalifornii może być wyraźna, jej doświadczenie z SB 277 wskazuje, że nawet silna opozycja może zostać przezwyciężona dzięki właściwej kombinacji wnikliwej edukacji publicznej, strategii politycznej i męstwa legislacyjnego.
Istnieją przekonujące dowody, że rygorystyczne mandaty na szczepienia zmniejszają ryzyko chorób, którym można zapobiec dzięki szczepionce5. Mniej jasne jest to, jaki wpływ na politykę szczepień będzie miał ruch Kalifornii. Czy wzmocni uczulenie na anty-szczepienia, prowadząc protestujących rodziców do bardziej ekstremalnej taktyki, aby chronić swoje dzieci. Czy może służyć normalizacji szczepień i marginalizacji opozycji. Czas pokaże. Jasne jest, że doświadczenia Kalifornii będą uważnie obserwowane. Mniej zwolnień z tytułu szczepień i chorób, którym można by zapobiec dzięki szczepionce, byłyby osiągnięciami, których inne państwa trudno byłoby zignorować.
Wymagane szczepionki do bezwarunkowego wejścia do szkół, centrów opieki nad dziećmi, szkół dziennych, przedszkoli, rodzinnych domów opieki i centrów rozwoju w Kalifornii. *
Błonica
Haemophilus influenzae typ b
Odra
Świnka
Krztusiec
Paraliż dziecięcy
Różyczka
Tężec
Wirusowe zapalenie wątroby typu B
Varicella
Każda inna choroba uznana za właściwą przez [Departament Stanu Zdrowia Publicznego], biorąc pod uwagę zalecenia Komitetu Doradczego ds. Szczepień w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, Amerykańskiej Akademii Pediatrii oraz Amerykańskiej Akademii Lekarze rodzinni.
* Z Ustawy Senackiej (SB) 277, sekcja 2.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 22 lipca 2015 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Stanford Law School i Stanford University School of Medicine – oba w Stanford, CA (MMM, DMS); i Northeastern University School of Law, Boston (WEP).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1
[hasła pokrewne: iwona stajkowska, jar medic jarocin, eskulap świdnica ]

Tags: , ,

No Responses to “Zmiana polityki szczepień – koniec zwolnień osobistych w Kalifornii cd”

  1. Mad Irishman Says:

    To sa oficjalne informacje medyczne

  2. Filip Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: chirurg naczyniowy[...]

  3. Tymon Says:

    Moja babcia miała raka płuca

Powiązane tematy z artykułem: eskulap świdnica iwona stajkowska jar medic jarocin