Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zwalczanie pojawiających się zagrożeń – Przyspieszenie dostępności terapii medycznych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Otrzymali różne interwencje, w tym ZMapp, eksperymentalny koktajl przeciwciał monoklonalnych we wczesnym stadium rozwoju, wcześniej nie testowany na ludziach. Ich przetrwanie po tym, co zostało uznane za wysoce śmiertelną chorobę, nastąpiło po powszechnym zapotrzebowaniu na dostęp do wczesnych stadiów terapii eksperymentalnych związanych z wirusem Ebola. Panel ds. Etyki Światowej Organizacji Zdrowia wyraził opinię, że pomimo etycznego podejścia do oferowania interwencji o jeszcze nieznanej skuteczności i szkodliwych skutkach, takich jak potencjalne leczenie lub zapobieganie, istnieje moralny imperatyw, aby jak najszybciej określić, jakie terapie zastosowano4. Międzynarodowa społeczność zajmująca się badaniami medycznymi pośpieszyła, aby przeprowadzić badania kliniczne kilku badanych produktów, ale stworzenie infrastruktury testowej zajęło trochę czasu. Tymczasem początkowe dawki badanych leków, z których niektóre występowały w bardzo ograniczonych ilościach, podawano kilku pacjentom poza badaniem klinicznym poprzez tak zwane współczujące stosowanie. W niektórych krajach takie stosowanie było kontynuowane nawet po ustaleniu badań klinicznych, pomimo wiedzy, że mogłoby to opóźnić gromadzenie wysokiej jakości dowodów w celu zidentyfikowania korzystnych leków lub przedłużyć stosowanie szkodliwych.
Co więcej, pojawiły się spore nieporozumienia dotyczące rodzajów projektów badań klinicznych, które były odpowiednie do szybkiej oceny niesprawdzonych terapii. Niektórzy badacze argumentowali, że randomizowane, kontrolowane badania porównujące terapię eksperymentalną z dostępną opieką medyczną byłyby nieetyczne, nawet gdy ograniczona podaż leku oznaczała, że niektórzy pacjenci otrzymywaliby ją, podczas gdy inni nie mogli; inni argumentowali, że wczesne badania z randomizacją powinny mieć priorytet zarówno pod względem etycznym, jak i naukowym. Przeprowadzono kilka niekontrolowanych badań, ale ich konstrukcja sprawia, że mało prawdopodobne jest dostarczenie wiarygodnych danych dotyczących skuteczności lub odpowiednie zabezpieczenie pacjentów poprzez wykrycie poważnych działań niepożądanych.
Na początku 2015 r. National Institutes of Health, we współpracy z amerykańskimi i zachodnioafrykańskimi instytucjami akademickimi i organami służby zdrowia w Liberii, Sierra Leone, a później w Gwinei, wdrożyło wspólny protokół, w którym wiele terapii, nawet na bardzo wczesnych etapach rozwoju , może być jednocześnie oceniona względem wspólnej grupy kontrolnej w losowym badaniu adaptacyjnym. W tym projekcie, wspólna grupa kontrolna otrzymuje początkowo najlepszą dostępną opiekę wspomagającą do momentu zidentyfikowania leku, który poprawia wyniki. Po udowodnionej skuteczności leku włączono go w opiekę wspomagającą, którą otrzymują wszyscy pacjenci, a badanie można kontynuować w celu oceny korzyści płynących z innych badanych leków.
Pierwszy lek badany zgodnie z tym protokołem, ZMapp, przeszedł szybciej niż zwykle do badania klinicznego zaprojektowanego do oceny zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności (zazwyczaj testy skuteczności występują znacznie później w fazie rozwojowej). Badanie jest bardzo wydajne, ponieważ obejmuje częste z góry określone oceny okresowe gromadzonych danych, z zastosowaniem technik analitycznych Bayesa, w celu zidentyfikowania zwycięzcy lub szkodliwego leku tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli okaże się to skuteczne, ZMapp zostanie włączony do grupy kontrolnej, wobec której testowane są inne terapie. Protokół ten jest używany zarówno w ustawieniach o wysokim, jak i niskim zasobie, zapewniając sprawiedliwy dostęp do badanego leku.
Krytyczna potrzeba szybkiej dostępności skutecznych nowych terapii w połączeniu z postępami w opracowywaniu produktów, wytwarzaniu i projektowaniu prób klinicznych stwarza nowe możliwości skutecznej, solidnej pod względem naukowym oceny terapii eksperymentalnych podczas sytuacji kryzysowych w zakresie zdrowia publicznego
[patrz też: ucisk na worek oponowy, sarafis duńkowiczki, medicover cybernetyki ]

Tags: , ,

No Responses to “Zwalczanie pojawiających się zagrożeń – Przyspieszenie dostępności terapii medycznych ad”

 1. Ida Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodoncja[...]

 2. Nacho Says:

  Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

 3. Paulina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zakład pogrzebowy warszawa[...]

 4. Konrad Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 5. Dorian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kwas hialuronowy[...]

 6. Jadwiga Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

Powiązane tematy z artykułem: medicover cybernetyki sarafis duńkowiczki ucisk na worek oponowy