Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zwalczanie pojawiających się zagrożeń – Przyspieszenie dostępności terapii medycznych cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Poważny wpływ tych nagłych wypadków i brak skutecznych terapii uzasadnia przeprowadzenie badań klinicznych tak szybko, jak to możliwe. Doświadczenia związane z ebolą wskazują, że zwykłe stopniowe podejście do rozwoju można przyspieszyć i skrócić na podstawie tego, co wiadomo o produkcie kandydackim, nasilenia i ostrości choroby oraz ograniczonego okresu możliwości studiowania. W takich sytuacjach kryzysowych może być właściwe zaakceptowanie wyższych niż zwykle stopni niepewności i ryzyka w celu szybkiego przejścia do prób klinicznych, mając na celu szybsze uzyskanie bezpiecznych i skutecznych terapii u pacjentów. Wspólny protokół wystosowany podczas epidemii eboli może służyć jako model do szybkiego oceniania obiecujących, lecz niesprawdzonych terapii w obecnym wybuchu MERS-CoV i przyszłych epidemiach. Takie podejście umożliwi wcześniejsze badania kliniczne badanych leków, aby przyspieszyć identyfikację bezpiecznych, skutecznych terapii, a tym samym uczynić je wcześniej dostępnymi dla pacjentów. Aby odnieść sukces, model ten wymaga bliskiej współpracy między badaczami klinicznymi, twórcami produktów oraz organami zdrowia publicznego i organów regulacyjnych na całym świecie.
Liderzy zdrowia publicznego muszą podjąć działania przed pojawieniem się kolejnej nowej groźnej choroby zakaźnej. Jednym z działań o wysokim priorytecie będzie opracowanie i przygotowanie prawidłowo brzmiących i powszechnie akceptowanych protokołów przez globalne organy zdrowia publicznego, tak aby były gotowe do użycia w momencie wybuchu śmiertelnego, gdziekolwiek się pojawią. Ponadto potrzebne są prace w celu zwiększenia globalnej infrastruktury badań klinicznych, usprawnienia procesów w celu dokładnego przeglądu etycznego międzynarodowych badań prowadzonych na wielu uczelniach oraz ustalenia wzorcowych porozumień dotyczących zarządzania danymi i rozwiązywania kwestii związanych z własnością intelektualną. Jeśli mamy działać na podstawie zdobytych doświadczeń, nie ma czasu do stracenia na wykonanie tej pracy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 5 sierpnia 2015 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Biura Komisarza (LB) i Centrum ds. Oceny Leków i Badań (EC), Food and Drug Administration, Silver Spring, MD; oraz Biuro Asystenta Sekretarza ds. Gotowości i Reakcji, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Waszyngton, DC (NL).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Stockman LJ, Bellamy R, Garner P. SARS: systematyczny przegląd efektów leczenia. PLoS Med 2006; 3: e343-e343
Crossref Web of Science Medline
2. Sorbello A, Jones SC, Carter W. i in. Autoryzacja w trybie pilnym do stosowania dożylnego peramiwiru: ocena bezpieczeństwa leczenia hospitalizowanych pacjentów zakażonych wirusem H1N1 grypy A 2009. Clin Infect Dis 2012; 55: 1-7
Crossref Web of Science Medline
3. RAPIVAB (iniekcja peramiwirem) do podania dożylnego (ulotka dołączona do opakowania). Durham, NC: BioCryst Pharmaceuticals (http://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2014/206426lbl.pdf).

4. Względy etyczne dotyczące stosowania niezarejestrowanych interwencji w przypadku wirusa Ebola (EVD): podsumowanie dyskusji panelowej Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 12 sierpnia 2014 r. (Http://www.who.int/mediacentre/news/statements/2014/ebola-ethical-review-summary/en).

5. Adebamowo C, Bah-Sow O, Binka F, et al. Randomizowane kontrolowane badania na Ebolę: kwestie praktyczne i etyczne. Lancet 2014; 384: 1423-1424
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (13)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (2)
[przypisy: szpital kurlandzka, zespół ciasnoty podbarkowej, krem z kalafiora kwestia smaku ]

Tags: , ,

No Responses to “Zwalczanie pojawiających się zagrożeń – Przyspieszenie dostępności terapii medycznych cd”

 1. Midnight Rambler Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: tłumacz angielski Warszawa[...]

 2. Zesty Dragon Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

 3. Vanessa Says:

  Article marked with the noticed of: Gliwice stomatolog[...]

 4. Wheels Says:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: krem z kalafiora kwestia smaku szpital kurlandzka zespół ciasnoty podbarkowej