Rehabilitacja i fizjoterapia
Zdrowy wzrok i jego korygowanie

Zwalczanie pojawiających się zagrożeń – Przyspieszenie dostępności terapii medycznych

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2018

Zagrażające życiu pojawiające się lub wznawiające choroby zakaźne w coraz większym stopniu inspirują żądania dostępu do nowatorskich, często niesprawdzonych terapii. Ostatnie obawy dotyczące przenoszenia koronawirusa zespołu środkowo-wschodniego oddechowego (MERS-CoV) w Azji podkreślają potrzebę szybkiej oceny terapii eksperymentalnych podczas epidemii, identyfikacji tych, które faktycznie przynoszą korzyści pacjentom i ochrony przed tymi, które powodują szkody. Chociaż tradycyjna sekwencja badań na zwierzętach, a następnie etapowe badania kliniczne dobrze sprawdzają się w przypadku wielu leków, proces ten może być zbyt wolny w sytuacjach zagrożenia zdrowia publicznego. Proponujemy ustanowienie nowego paradygmatu w celu przyspieszenia oceny terapii eksperymentalnych podczas sytuacji kryzysowych w zakresie zdrowia publicznego, tak aby terapie okazały się bezpieczne i skuteczne mogą dotrzeć do pacjentów tak szybko, jak to możliwe. Pierwotne podejście do powstrzymywania wybuchów pojawiających się chorób zakaźnych obejmuje standardowe środki zdrowia publicznego, takie jak identyfikacja i izolacja zarażonych osób, śledzenie ich kontaktów w celu wykrycia wtórnych infekcji oraz ochrona kontaktów i pracowników służby zdrowia przed narażeniem. Niezbędna jest ogólna opieka medyczna wspomagająca dla każdego, kto zarazi się infekcją, oprócz stosowania jakichkolwiek udowodnionych specyficznych metod leczenia. W przypadku braku takiego leczenia, lekarze często próbują terapii na podstawie doświadczeń z innymi chorobami (zwykle na podstawie postulowanego mechanizmu działania), mając nadzieję na poprawę wyników. Na przykład podczas epidemii ciężkiego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) z 2003 r. W kilku małych badaniach obserwowano stosowanie interferonu, rybawiryny, steroidów i osocza rekonwalescencjalnego.1. Niestety, niemożność wdrożenia odpowiednio zaprojektowanych badań wykluczała jakąkolwiek wyraźną demonstrację korzyści, a niektóre oceny sugerują możliwe szkody.
Podczas pandemii grypy H1N1 w 2009 r. Uznano za niemożliwe przeprowadzenie wieloośrodkowego badania klinicznego dotyczącego terapii eksperymentalnej podczas nagłego zagrożenia zdrowia publicznego. Preparat Peramivir, dożylnie podany lek przeciwwirusowy przeciw grypie w fazie badań klinicznych, został udostępniony w Stanach Zjednoczonych w ramach Awaryjnego Utylizacji (EUA) w celu leczenia niektórych hospitalizowanych pacjentów. Zapotrzebowanie było gwałtowne – prawie 1300 ciężko chorych otrzymywało ten lek.2. Niestety, z tego zastosowania nie uzyskano wiarygodnych danych dotyczących skuteczności. Niektóre analizy sugerują, że śmiertelność była zwiększona u pacjentów otrzymujących peramiwir, chociaż to odkrycie mogło reprezentować uprzedzenia channelingowe (jeśli pacjenci otrzymujący peramiwir byli już bardziej chorzy w sposób, który nie był łatwy do zmierzenia). Kolejne randomizowane badanie kliniczne nie wykazało ani korzyści ani zwiększonej śmiertelności związanej z peramiwirem u pacjentów hospitalizowanych z grypą.3 Popyt na ten badany lek napędzał jego stosowanie w EUA, ale jakikolwiek imperatyw, aby jak najszybciej udowodnić, że skuteczne produkty są potrzebne ludziom w potrzebie. nie został spełniony. Doświadczenie to wykazało, że uzasadnione oczekiwanie korzyści nie zawsze postępuje, dane pochodzące z niekontrolowanego stosowania mogą nie być interpretowalne, a zastosowanie poza prawidłowo zaprojektowanym badaniem klinicznym może opóźnić ocenę produktu.
Na początku sierpnia 2014 r. Dwóch Amerykanów, którzy zostali zarażeni wirusem Ebola w Afryce Zachodniej, zostało ewakuowanych do Stanów Zjednoczonych w celu opieki medycznej
[hasła pokrewne: pielęgnowanie chorego nieprzytomnego, implanty zębów przeciwwskazania, duszność krtaniowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: duszność krtaniowa implanty zębów przeciwwskazania pielęgnowanie chorego nieprzytomnego